YEREL HABERLER

AFKOM hava konusunda uyardı

AFKOM’dan yapılan açıklamada, 13-15 Aralık tarihleri arasında kar yağışı ve buzlanma olaylarına karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

AFKOM hava konusunda uyardı
 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı AFKOM(Afet ve Koordinasyon Merkezi), bölgeyi yeniden etkisi altına alması beklenen yağışlı hava nedeniyle vatandaşları ve sürücüleri uyardı. AFKOM’dan yapılan açıklamada, 13-15 Aralık tarihleri arasında hava sıcaklıklarının 8-15 derece azalacağı, kar yağışı ve buzlanmayla denizlerde fırtınaya karşı dikkatli olunması istendi.


AFKOM’dan yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

“Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre ülkemizin soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek olması nedeniyle 13-15 Aralık 2016 tarihleri arasında kar yağışı ile birlikte özellikle denizlerimizde fırtına, buzlanma ve don olayları ile hava sıcaklıklarının 8-15 derece azalması beklenmektedir. Anılan tarihler arası hususu araç sahipleri ve vatandaşların mümkünse sokağa çıkmaması, çıkacak olanların toplu taşıma araçlarını kullanması, belirtilen tarihler arasında trafiğe çıkacak araçların kışlık kar lastiği takmaları, hususi araç sahiplerinin anılan gün ve tarihler arasında mümkünse toplu taşıma araçlarını kullanmaları, trafiğe çıkmaya zorunlu araçların araçlarında zincir takoz ve çekme halatı bulundurması, trafikteki araçların, Emniyet ve Karayolları Ekiplerinin bildirdikleri yol güzergahlarını kullanmaları, Emniyet ve Karayolları Ekiplerinin talimatlarına uymaları, yoğun olan yolları mümkünse kullanmamaları, Oluşabilecek kaza ve yoğun yağışa maruz kalanların 112 Acil Çağrı Merkezini aramaları önemle rica olunur.’’

Konular: kocaeli,

Yorumlar