YEREL HABERLER

Akıllı Kartta online başvuru dönemi başlıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Toplu Taşıma Hizmetleri (MOTAŞ) tarafından ‘Akıllı kart’larda web üzerinden başvuru dönemi başlıyor.

Akıllı Kartta online başvuru dönemi başlıyor
 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, hayatı daha yaşanabilir kılmak için sürekli olarak toplu taşımada yenilikler yapmayı sürdürdüklerini belirtti.
MOTAŞ olarak kart merkezini daha güvenli ve daha rahat bir ortama taşıdıklarını kaydeden Tamgacı, “Malatya Kart Danışma Merkezini İnönü Kapalı Çarşısına taşıdık. Böylelikle kaldırım kenarında oluşan bilet kuyruğundan halkımızı kurtardık. Yeni yerde yeniliklerle hizmete devam ediyoruz. Modern, ferah bir ortamda bekleme koltuklarına oturarak sıramatikten banka usulü alınan sırayı bekleyerek kısa süre içerisinde işlemlerin gerçekleşmesini izleme imkanı getirdik.” diye konuştu.
MOTAŞ yolcularının birçok işlemde kolaylıklar yaşaması adına çalışmalar yaptıklarını belirten Tamgacı, “Kart başvuruları için 18 yaş altı öğrencilerden istenen belgeleri kaldırarak kağıt ve zaman israfının da önüne geçtik” dedi.
Tamgacı insanın zamanına azami saygı gösterdiklerini de belirterek, “israfa şiddetle karşı olan şirketimiz, kuyruklarda, kart işlemleri sırasında geçen zamanı israftan sayarak üniversite ve eğitim camiası için internet üzerinden online olarak akıllı kart başvuru imkanı sunduk” ifadelerine bulundu.
Tam, öğrenci, öğretmen ve 65 yaş kart başvuruları için de online başvuru imkanını başlattıklarını belirten Tamgacı “Online akıllı kart başvurusuyla sıra beklemeden kısa bir sürede akıllı kart sahibi olabiliyorsunuz. Bunun için web üzerinden www.motas.com.tr adresini ziyaret ederek istenen birkaç işlemi gerçekleştirdikten sonra Malatya Kart Danışma Merkezimize uğrayarak kartınızı alabiliyorsunuz” ifadelerine yer verdi.
1 Kasım 2016’dan itibaren web üzerinden www.motas.com.tr sayfasını ziyaret ederek akıllı kart başvurusu yapılabileceği belirtildi.

Konular: malatya,

Yorumlar