YEREL HABERLER

Anadolu’nun renkleri Körfez’de buluşacak

Sosyal belediyecilik anlamında birçok projeye imza atan Körfez Belediyesi’nde 7’den 70’e herkese açık olan Halk Oyunları Kursu için başvurular sürüyor.

Anadolu’nun renkleri Körfez’de buluşacak
 Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Halk Oyunları ücretsiz kurs kayıtları sürüyor. ‘Sosyal belediyecilik’ anlayışı ile yürütülen çalışmalar kapsamında ‘ücretsiz’ olarak gerçekleştirilecek olan kursa 7’den 70’e katılım sağlanabiliyor. Katılımcıların talepleri doğrultusunda roman, halay, zeybek, horon, Kafkas, teke ve yöresel oyunların eğitimleri verilecek.
Kurs hakkında bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Müdürü yetkilileri, “Halk oyunları kursuna, Körfezliler ücretsiz kayıt yaptırabilecekler. Amacımız geleneksel kültürümüz olan yöre oyunlarımızı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve gelecek kuşaklara aktarmak. Başvurular, Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapılacak. Haftada iki gün; pazartesi ve çarşamba saat 19.00-21.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan eğitimler, Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda yapılacak” dediler.

Konular: kocaeli,

Yorumlar