YEREL HABERLER

Ankaralı ’istikrar’ dedi

ORC Araştırma Şirketi’nin, "Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusuna Ankaralılar, yüzde 52,8 ile AK Parti, yüzde 32 ile CHP, yüzde 11,9 ile de MHP cevabını verdi.

Ankaralı ’istikrar’ dedi

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, anket sonuçlarını Twitter’dan paylaşarak, "Ankara, Büyükşehir Belediyesi’nde, bana ve çalışanlarıma gösterdiğiniz itimat dolayısıyla teşekkürler” dedi.

Başkan Gökçek’in paylaştığı diğer sonuçlara göre, İstanbul’dan ankete katılanlar, "Bugün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusuna yüzde 48,2 ile AK Parti, yüzde 35,6 CHP, yüzde 8,3 ile MHP yanıtını verdi. İzmir’de ise katılımcılar, yüzde 48,5 ile CHP, yüzde 35,1 ile AK Parti, yüzde 10,4 ile MHP yanıtını verdi.

Ankara, İstanbul ‘evet’ diyor

Başkan Gökçek tarafından paylaşılan ORC Anket Şirketi’nin, Ankara, İstanbul ve İzmir’de 9 bin 250 seçmen arasında gerçekleştirdiği, ’Anayasa Değişikliği Referandum’ sonuçlarına göre de Ankara seçmeni yüzde 55 oranında ‘evet’ derken, İstanbul seçmeni ise yüzde 53,7 2‘evet’ dedi. İzmir seçmeninin de yüzde 50,4’ü ise ‘hayır’ şeklinde tercihini kullandı.

Konular: ankara,

Yorumlar