YEREL HABERLER

Atatürk için lokma dağıttılar

İzmir Oto Tamircileri Odası ile İzmir Milli Piyango Satıcıları Odası, 10 Kasım’da lokma döktürerek Atatürk’ü andı.

Atatürk için lokma dağıttılar
 Birinci Sanayi Sitesinde esnaf sanatkarların katılımıyla kısa bir anma töreni düzenleyen İzmir Oto Tamircileri yöneticileri, daha sonra esnafa ve sitedeki müşterileri lokma dağıttı. Odanın etkinliğine Ege Otomobilciler Derneği (EGOD) onursal başkanı İsmail Kazcıoğlu da katılarak destek verdi. İzmir Milli Piyangocular Odası da 10 Kasım’da Atatürk için lokma dökerek vatandaşlara ikram etti
"Aksatmadan her yıl yapıyoruz"
Lokma dökümünün artık gelenekselleştiğini kaydeden İzmir Oto Tamircileri Odası Başkanı Necdet Heppekcan, "Her sene 10 Kasım’da bu etkinliği tekrarlıyoruz. Saygı duruşunda bulunuyor, ardından İstiklal Marşımızı hep birlikte söylüyor, duygu ve düşüncelerimizi üyelerimizle paylaşıyoruz. Ardından lokma dökerek site esnafına ve müşterilere dağıtıyoruz. Üyelerimizin ilgisi ve takdiri ile yıllardır bu etkinliği aksatmadan gerçekleştiriyoruz" dedi.
"Büyüklerimiz için lokma döktürdük"
Atatürk’ün tüm dünya tarafından takdir edilen önemli bir lider olduğunu kaydeden Heppekcan, "Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine bağımsızlığını kazandırdı, milletin geleceğini de garanti altına alacak modern Türkiye Cumhuriyetini kurdu. Bize düşen görev de bu emaneti korumak, Atatürk’ün ülkü ve düşüncelerini gelecek nesillere doğru aktarabilmek olacaktır. Bu tür etkinliklerle hem ulu önderimizi anıyor hem de ona karşı olan şükran borcumuzu bir nebze de olsun ödemeye gayret ediyoruz. Bugün aziz Atamızın yanı sıra, silah arkadaşları, tüm şehitlerimiz ve ebediyete göç eden esnaf sanatkar büyüklerimiz için lokma döktürdük" diye konuştu.
"Her Türk vatandaşının görevi"
İzmir Milli Piyangocular Odası da 10 Kasım’da Atatürk için lokma dökerek vatandaşlara ikram etti. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği binası önünde lokma döktüren oda yöneticileri, çevre esnafına ve halka lokmanın yanı sıra siyah kurdele de dağıttı. Atatürk’ün değerlerine ve şahsiyetine sahip çıkılması gerektiğini ifade eden oda başkanı Paşa Çakmak, "Türkiye temel hak ve özgürlüklerini Ulu Önder Atatürk’e borçludur. Onu anmak, yüreklerde yaşatmak her Türk vatandaşının görevidir. Etkinliğimiz vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı, önümüzdeki yıl da benzer etkinliklerle ulu önderimizi anacağız" dedi.

Konular: izmir,

Yorumlar