YEREL HABERLER

Avrasya Tüneli'ne yoğun ilgi!

Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan ve Avrupa-Asya kıtalarını 5. kez birbirine bağlayan Avrasya Tüneli'nde akşam saatlerinden itibaren trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Avrasya Tüneli'ne yoğun ilgi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını gerçekleştirdiği tarihi Asya ve Avrupa'yı deniz tabanından karayoluyla birleştiren Avrasya Tüneli'nde ilk geçişlerin başlamasının ardından ilk yoğunluk da yaşandı.

Avrupa yakasından Asya yakasına geçmek isteyen sürücüler, Yenikapı yol ayrımından tünel yoluna girdi.Uzun kuyruklar oluşuyor

Her gün 07.00 - 21.00 saatlerinde hizmet veren Avrasya Tüneli içerisinde trafik tek şeritten sağlanırken, yoğun ilgi nedeniyle araçların uzun kuyruk oluşturduğu görüldü.ilk günde 24 bin araç geçti

Avrasya Tüneli'nin açılışından bu yana yapılan geçişler hakkında bilgi veren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Dün saat 07.00-21.00 arası yani 14 saat boyuca Asya yakasından Avrupa yakasına 10 bin 938 araç geçti, Avrupa yakasından Asya yakasına ise 13 bin araç geçti, yani ilk günde toplam 23 bin 938 araç geçmiş oldu. Bugün ise saat 18.00 itibarıyla Asya yakasından Avrupa'ya 8 bin 888 araç, Avrupa yakasından Asya yakasına ise 9 bin 808 araç olmak üzere 18 bin 696 araç geçti. Tünel, saat 21.00'a kadar açık oluğuna göre dünkü yaklaşık 24 bin mertebesini bulmasını umuyoruz." ifadesini kullandı.

Konular: trafik, geçiş, yogun, avrasya tüneli,

Yorumlar