YEREL HABERLER

Avrupa’ya Türk kültürünü Sümer Ortaokulu tanıtıyor

Sümer Ortaokulu, Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans Bünyesinde İtalya, Romanya, Bulgaristan ve Polonya’daki okulların katılımıyla yürütülen Erasmus+Wegame isimli proje kapsamında Avrupa’ya Türk kültürünü tanıtıyor.

Avrupa’ya Türk kültürünü Sümer Ortaokulu tanıtıyor
 Erasmus+Wegame projesi çerçevesinde Romanya’nın Reşita şehrinde düzenlenen Ulus Ötesi Öğretmen Toplantısı’na Sümer Ortaokulu’ndan proje sorumlusu İngilizce öğretmeni Nergiz Uca ve Gülşah Güver ile Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yüsra Uslu iştirak etti. Bulgaristan’ın Dobrich şehrinde yapılan İkinci Öğrenci Hareketliliğine ise Okul Müdürü Burhan Canan, İngilizce öğretmenleri Nergiz Uca ve Gülşah Güver ile beş öğrenci katıldı. Proje kapsamında dördüncü yurt dışı öğretmen toplantısı Şubat ayında Bulgaristan’da gerçekleştirilecek.
Sümer Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Romanya ve Bulgaristan gezilerinde Türk kültürüne ait geleneksel ‘Çelik-Çomak’, ‘Yağ Satarım-Bal Satarım’, ‘Beş Taş’, ‘Yerden Yüksek’ ‘Yedi Taş’ gibi oyunların tanıtımını yaptı. Tanıtım sırasında oyunlarla eğitim uygulamaları sergilendi.
Öğrencilerin ve öğretmenlerin yetenek ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan Erasmus+Wegame projesi kapsamında farklı ülkelerin okullarıyla bir ortaklık içinde öğrenci ve öğretmenlerin yabancı dillerini kullanmalarına ve geliştirmelerine imkan sağlanıp yabancı dil öğrenmeye yönelik motivasyonlar artırılıyor.

Konular: kayseri,

Yorumlar