YEREL HABERLER

Aybastı turizmi gelişiyor

Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, bölgede turizmin gelişmesi için Perşembe Yaylası’nda önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Aybastı turizmi gelişiyor
 Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “2016 yılında belediye olarak Perşembe Yaylası’nda bulunan şehitliğimizin çevre düzenlemelerini gerçekleştirdik. Türbeyi onardık ve orada bulunan çamlığın etrafını çevirerek mesire alanı yapma çalışmalarını tamamladık. Şehitlik ve türbe ziyarete açıldı. Perşembe Yaylası’nda belirli yerlere tuvalet yaptık ve hizmete açtık. Yaylamıza bir iş adamımızın desteği ile çok güzel bir cami kazandırdık. Caminin bitişiğinde bulunan yürüyüş alanlarını yaptık ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ayrıca bu bölgede parke çalışmaları yaptık. Garga Tepesi ve Çiseli şelalesi yolunda iyileştirme yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız da göletin etrafına yürüyüş alanları, bisiklet yolu ve oturma alanlarını yaptı. Gelecek yıl gölün tamamının diğer tarafları da yapılarak hizmete sunulacak. Meclisimizden karar alarak tüm iş yerlerimizde tadilat ve tamiratların yapılması konusunda çalışma yaptık ve zorunlu bir şekilde bu iş gerçekleştik. Turizme önem veren bir belediyeyiz. Bu yıl 500 bin kişi olan ziyaretçi hedefimizi gerçekleştirdik. Perşembe Yaylamızda Kabaktepe mevkisinde 450 metre alanda yapılan konaklama oteli önümüzdeki yıl hizmete açılacak. Mevcut evini pansiyona çevirmek isteyen vatandaşlarımıza da yardımcı oluyoruz. Bir vatandaşımızın geçmişte yaptığı çok büyük bir evi vardı, 50 yataklı otele çevirdi. Yaylamızı, karavan turizmine teşvik ettik ve bir vatandaşımızın da turizme önderlik etmesi sonucu kısmen de olsa konaklama sorunlarını hallediyoruz” dedi.
"Okulları değerlendirdik"
Çürümeye terk edilmiş köy okullarımızın onarımını yaparak çok amaçlı yerlere çevirdik diyen başkan Gündoğar, “Sağlık mahallesinde Murat yerinde, Pelitözü’nde, Uzundere, Sülükgölü mevkisinde bulunan okul ve Kayabaşı’ndaki okullarımızı bitirdik ve hizmete açtık. Zaferi milli, Hisarcık ve Gölyanı’nda bulunan okulun da tadilatına başladık ve inşallah sene sonuna kadar bitireceğiz. Köylülerimiz amaçları doğrultusunda bu okulları kullanıyorlar” diye konuştu.

Konular: ordu,

Yorumlar