YEREL HABERLER

Aydın’da prematüre bebekler için etkinlikler düzenlendi

Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) ev sahipliğinde gerçekleşen 6. Geleneksel Prematüre Günü buluşması renkli görüntülere sahne oldu.

Aydın’da prematüre bebekler için etkinlikler düzenlendi
6. Geleneksel Prematüre Günü buluşması, Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda gerçekleşti. Etkinliğe Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Münevver Kaynak Türkmen, Neonatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Barış Akcan, öğretim üyeleri ve Prematüre bebek sahibi ailelerle çocukları katıldı.
Dünyada her yıl kutlanan Prematüre Günü’nü Aydın’da altıncı kez hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını belirten Prof. Dr. Münevver Kaynak Türkmen, “Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi uluslararası standartlara sahip, Sağlık Bakanlığı tarafından tescilli, Düzey 3 ve Düzey 2 Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesine sahiptir. Şimdiden müjdeleyebilirim, çok yakında ikinci bir, düzey 3 Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi hasta kabulüne başlayacaktır” dedi.
Çocuk nöroloji, kardiyoloji, beyin cerrahi, nefroloji, göz, alerji, endokrin branşlarındaki hekimlerle koordineli olarak çalıştıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Münevver Kaynak Türkmen, “Şunun bilinmesini isteriz ki, yenidoğan ekibi olarak bebeklerin tedavi ve bakımına umutla, inançla, sevgiyle yaklaşıyoruz. Sizlerin desteği bizlere güç veriyor” diye konuştu.
Etkinlikte prematüre bebek sahibi aileler duygu ve düşüncelerini dile getirirken Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi hekim ve personeline gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

Konular: Aydın,

Yorumlar