YEREL HABERLER

Bakımı tamamlanan teleferik hattı hizmette

Ankara Yenimahalle-Şentepe teleferik hattında gerçekleştirilen periyodik bakım çalışmalarının ardından, yeniden hizmet verilmeye başlandı.

Bakımı tamamlanan teleferik hattı hizmette
 Türkiye’de toplu taşıma amaçlı ilk teleferik hattı olma özelliğine sahip, toplam 3 bin 200 metre uzunluğundaki hatta, 19-20 Kasım günleri periyodik kontrol ve bakım çalışması yapıldı. EGO yetkilileri, 2 gün süresince hat üzerindeki motorlar, elektronik aksamlar ve yolcu kabinleri başta olmak üzere tüm aksamların rutin bakım ve kontrollerinin yapıldığını söyledi.
Yetkililer, hafta sonu gerçekleştirilen bakım çalışmalarının belirlenen sürede tamamlanmasıyla birlikte bugün sabah saatlerinden itibaren teleferik hattının hizmete alınarak, yeniden yolcu taşınmaya başlandığını kaydetti.
Teleferik hattının hizmet dışı kaldığı süre içinde yolcuların ulaşımlarının Yenimahalle metro istasyonundan Şentepe’ye kadar EGO otobüsleriyle sağlandığını ifade eden yetkililer, Başkentlilerin toplu taşıma ihtiyaçlarını, zaman kaybını en aza indirecek alternatif ulaşım sistemleriyle sağlarken, güvenliklerini de en üst düzeye çıkarmak için hattın sık sık teknik bakım ve kontrollerinin yapıldığını vurguladı.

Konular: ankara,

Yorumlar