YEREL HABERLER

Balon turlarının yeni adresi Adana oluyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kentte sportif havacılığın gelişmesi amacıyla Türk Hava Kurumu (THK) Genel Müdürü Erdoğan Aslantaş ile protokol imzaladı.

Balon turlarının yeni adresi Adana oluyor
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kentte sportif havacılığın gelişmesi amacıyla Türk Hava Kurumu (THK) Genel Müdürü Erdoğan Aslantaş ile protokol imzaladı. Başkan Sözlü, Türk Hava Kurumu’nun balon uçuşları,paraşütle atlayış, yamaç paraşütü, microlight, gyrocopter, ultra light planör uçuş eğitimleri için destek vereceklerini belirtti.

Adana Büyükşehir Belediyesi, sivil havacılığının gelişmesi adına 91 yıldır hizmet veren THK ile işbirliğine gidip, Adana’da sportif havacılığı geliştirmek amacıyla hamle yaptı. Başkan Hüseyin Sözlü, THK Genel Müdürü Erdoğan Aslanstaş’ı makamında konuk edip, ortak
projeler ve hizmetler yürütmek üzere işbirliği protokolü imzaladı.

Adana’nın iklimi ve coğrafik konumu çok elverişli

Türk Hava Kurum Genel Müdürü Erdoğan Aslantaş, Adana’nın iklimi ve coğrafi konumu dolayısıyla sportif havacılığa çok elverişli olduğunu vurgulayıp, Adana Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çok başarılı sonuçlar doğuracak çalışmalar yürütmekten mutlu olacaklarını belirtti.
Aslantaş, balon uçuşları başta olmak üzere paraşütle atlayış, yamaç paraşütü, microlight, gyrocopter, ultra light planör uçuş eğitimlerinin Adana’da sürdürülmesini amaçladıklarını bildirdi.

Adanalılar artık Kapadokya’ya gitmeyecek

Başkan Hüseyin Sözlü de Kapadokya yöresinde balonla uçuş turizminin geliştiğini, Adana’da da balon uçuşlarını popüler hale getirerek turist çekebileceklerini ifade etti. Adana’ya balon uçuşlarının güvenle gerçekleştirilmesi için Türk Hava Kurum ile uyum içinde çalışmalar
ortaya koyacaklarını kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, “Düşüncem o ki Adana’da yapılan balon uçuşları Kapadokya’yı geçecektir. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak kentin her yönüyle cazibe merkezi haline gelmesi için taşın altına elimizi koymaya hazırız. Adana
bünyesindeki üniversiteler dolayısıyla genç nüfusun bir hayli fazla olduğu bir kent… Gençlerimiz de balon uçuşları için kilometrelerce öteye, Kapadokya’ya gitmeyip kentlerindeki böylesi bir imkanı değerlendireceklerdir” dedi.

Konular:

Yorumlar