YEREL HABERLER

Beyşehir’e katlı otopark çalışmaları

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçe merkezinde herkesin ortak problemi olan otopark sorununu çözmek için başlattıkları çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Beyşehir’e katlı otopark çalışmaları
 Başkan Özaltun, yaptığı açıklamada, kent merkezinde artan araç trafiğiyle günümüzde ortak bir problem haline gelen otopark sorununu bir nebze de olsa çözebilmek için arayışlar içerisinde olduklarını ifade etti. Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bu konuda müşterek bir çalışma yürüttüklerini vurgulayan Özaltun, "Beyşehir’deki otopark sorununa neşter vurmak için çalışmalarımız başladı. Otopark sorununu kökünden çözmek mümkün değil ama şehir merkezindeki artan trafik yükünü bir nebze de olsa hafifletebilmek için çareler arıyoruz” dedi.
Beyşehir’de bugüne kadar sivil toplum kuruluşları ve toplumun diğer kesimleriyle yaptıkları toplantılarda bu konunun sürekli gündeme geldiğini ve ilçenin ortak probleminin otopark sorunu olduğunun dile getirildiğini, ancak otoparkın nereye yapılacağı konusunda somut bir görüşün ortaya konulamadığını aktaran Özaltun, “Beyşehir’de yine bir ilke imza atarak, kent merkezine bir katlı otopark kazandırmak istiyoruz. Bunun için Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte hareket ediyoruz. Büyükşehirden gelecek plan yönetimi ile birlikte katlı otoparkın yapılması planlanan alanda inceleme yapacağız, istişare edeceğiz. Katlı otoparkı inşallah Salı pazarının kurulduğu Hal İçi’ne yapacağız. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

Konular: konya,

Yorumlar