YEREL HABERLER

Bingöl’de kayak sezonu açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 17 milyon TL harcanarak Bingöl’e kazandırılan Hesarek Kayak Merkezi, sezonu açtı. Bin 600 metre pist uzunluğuna sahip tesis, kayak severlerle doldu taştı.

Bingöl’de kayak sezonu açıldı
 Bingöl merkezine 34 kilometre uzaklıktaki Dikme köyü Hesarek Dağı eteklerinde bulunan Hesarek Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı. Bin 600 metre pist uzunluğuna sahip, 70 yatak kapasiteli otel binası, teleski, telesiyej ve baby lift bölümlerinden oluşan ve bölgenin gözde kayak merkezlerden olan Hesarek Kayak Merkezi, kış sezonuyla birlikte kayak severlere ev sahipliği yapmaya başladı.

Yoğun ilgi görüyor
Hafta sonu tatilini fırsat bilerek Haserek Kayak Merkezi’ne gelen çok sayıda kayak tutkunu sevdikleriyle birlikte tatilin keyfini çıkardı. Bazı vatandaşlar kayak yaparken, bazıları da çocuklarıyla birlikte kar kızağıyla kayarak gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.
Sezonun açılmasıyla birlikte hafta sonu tatilini burada değerlendirdiğini belirten Turgut Sarıtaş, “Bu sene karın yağışı güzel oldu, epeyce kar yağdı. Bu sezonun açılmasına neden oldu. Kayak severler bu sene bayağı kayacaklar. Daha önce Uludağ’da, Van’da, Kars’ta kaydım ama buranın pisti çok güzel. Çevreden bazı arkadaşlarım var, onları da buraya davet ediyorum. Bingöl için çok güzel bir yer olduğunu düşüyorum. Hem kültürel faaliyetler için hem de spor faaliyetlerinde Bingöl’e çok katkıda bulunacağını düşünüyorum. Bingöl için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Bingöl’deki kar yağışının ardından Hesarek’te kış sezonunun açıldığını belirten Mehmet Yalnızan ise, “Bizde hafta sonu tatilimizi değerlendirmek için buraya geldik. Burası gerçekten harika bir piste sahip. Bingöl için güzel bir imkan olduğunu düşünüyorum. Bingöllü gençlerimiz daha önce Erzurum veya Uludağ’a giderdi ama artık gitmelerine gerek yok. Gerçekten on numara bir tesise sahibiz, herkesi buraya davet etmek istiyorum” diye konuştu.

Konular: bingöl,

Yorumlar