YEREL HABERLER

Bolulu kadınlar, mehmetçiğe binlerce atkı ve bere ördü

Bolu’da, AK Parti Kadın Kolları’nın Doğu’da görev yapan askerler için atkı ve bere örme kampanyasına diğer kadınların da katılmasıyla 5 bin atkı ve bere örüldü.

Bolulu kadınlar, mehmetçiğe binlerce atkı ve bere ördü

 Örülen atkı ve berelerin askerlere gönderilmek üzere önümüzdeki günlerde Bolu Komando Tugay Komutanlığı’na teslim edileceği belirtildi.

Bolu’da AK Partili kadınlar tarafından başlatılan askerler için atkı ve bere örme kampanyasına şehirde bulunan diğer kadınların da destek vermesiyle 5 bin adet atkı ve bere örüldü. Kampanyaya destek veren Bolu Belediyesi’nde görevli 50 kadın personelin ördüğü 300 atkı ve bere Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın makamında toplanılarak AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın’a teslim edildi.

Belediye personeli tarafından örülen atkı ve berelerin teslimi öncesinde konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Şu an ülkemizin bulunduğu şartlar gereği belki de 2’nci bir Kurtuluş Savaşı dönemini atlatmaktayız. Yurt içinde ve dışında olmak üzere birçok şehidimiz var. Zaten bulunduğumuz coğrafyanın toprağını karıştırdığımızda 1071’den bu yana şehit kanı görürüz. Şu an hem ‘FETÖ’ örgütüne karşı çok ciddi bir mücadele içindeyiz hem de 40 yıla yakındır devam eden PKK Terör Örgütü’nü ölüm kalım savaşı içinde yok etmeye çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın ise yaptığı konuşmada, yaklaşık bir ay önce kampanyayı başlattıklarını belirterek, “Biz dualarla örelim askerimize ve polisimize zırh olsun dedik. Bu milletin ortak değeri olan vatan, asker, polis noktasında hassasiyetini gösteren, siyasi görüş gözetmeksizin önünden geleni arkasına koymayan tüm Bolulu kadınlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konular: bolu,

Yorumlar