YEREL HABERLER

Borcu için bomba ihbarı yaptı!

Konya'da Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nde bomba ihbarında bulunan bir emlakçı gayrimenkulün parasını denkleştiremediğinden zaman kazanmak için bomba ihbarında bulunduğu iddia edildi.

Borcu için bomba ihbarı yaptı!
Olay, geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde merkez Meram ilçesinde bulunan Tapu ve Kadastro 5. Bölge Müdürlüğü'nde meydana gelmişti.

Edinilen bilgiye göre, tapu dairesine birkaç kez bomba ihbarı yapılması üzerine Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı. İhbarın tapu binasına yakın bir yerden ankesörlü bir telefondan yapıldığının tespit edilmesinin ardından polis, çalışmasını bu bölgede yoğunlaştırdı.

Polis, yol kenarında şüpheli hareketlerde bulunan Veli E.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki sorgusunda suçunu kabul eden Veli. E.'nin satın almak için anlaştığı gayrimenkulün parasını denkleştiremediğinden zaman kazanmak için polise tapu müdürlüğünde bomba olduğu yönünde ihbarda bulunduğunu söylediği iddia edildi. Son bir ay içinde 3 kez asılsız bomba ihbarında bulunduğu öğrenilen Veli E.'nin dördüncü ihbarı yaparken yakalandığı öğrenildi.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Veli E. daha sonra adliyeye sevk edildi.

Konular: konya eğitim ve araştırma hastanesi, konya, tapu ve kadastro müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü,

Yorumlar