YEREL HABERLER

Çanakkaleli minik karateci Dünya Şampiyonu oldu

Çanakkaleli 9 yaşındaki minik karateci Yıldıray Uğural, Gürcistan’daki karate şampiyonasında 375 sporcu arasından sıyrılarak altın madalyanın sahibi oldu.

Çanakkaleli minik karateci Dünya Şampiyonu oldu
 Gestaş’ın desteğiyle Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenen Dünya Shotokan Karate Kupası’nda mücadele eden 9 yaşındaki minik karateci Yıldıray Uğural, Dünya Şampiyonu oldu. Gürcistan’daki şampiyonada 25 kilo minikler 8-9 yaş kategorisinde tatamiye çıkan Uğural, Dünya Shotokan Federasyonu Karate Kupası müsabakalarında rakiplerini bir bir devirerek altın madalyanın sahibi oldu. Gestaş’ın desteğiyle Dünya şampiyonluğuna uzanan Çanakkaleli minik karateci, Gürcistan’da ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak göğsümüzü kabarttı. 375 sporcu arasından sıyrılarak Dünya Şampiyonu olan Yıldıray Uğural, kendisine burada mücadele etme konusunda destek veren Gestaş yetkililerine teşekkürlerini iletti.
Takım halinde Avrupa 3’ncülüğü
Çanakkaleli minik karateci, milli takımla da bronz madalya kazanmayı başardı. Uğural’ın da mücadele ettiği Milli Takım, Dünya Shotokan Federasyonu Avrupa Karate Şampiyonası’nda da kumite dalında 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Konular: Çanakkale,

Yorumlar