YEREL HABERLER

ÇOMÜ’de bisiklet dağıtım töreni yapıldı

Çanakkale’de, Sağlık Bakanlığı ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) işbirliğiyle sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi ile ilçelerdeki fakülte ve yüksekokullara düzenlenen törenle 80 adet bisiklet dağıtıldı.

ÇOMÜ’de bisiklet dağıtım töreni yapıldı
 Sağlık Bakanlığından teslim alınan 80 bisiklet ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve Rektör Yardımcıları tarafından fakülteler ile yüksekokul müdürlerine teslim edildi. Kampüs, fakülte ve yüksekokul içinde bisikleti kullanma isteyen öğrenciler, öğrenci kimlik kartlarıyla kayıt yaptırdıktan sonra 1 ila 2 saat arasında bisikleti kullanabilecekler.
Üniversite içindeki bu uygulamanın doğru ve yerinde olduğunu belirten ÇOMÜ İngilizce bölümü 1’nci sınıf öğrencisi İzel Gürses, " Bisiklet kullanma bizim içim hem sağlık hem de sürekli otobüs bekleyip zaman kaybetmekten çok daha iyi. Ben küçüklüğümden beri sürekli bisiklet kullanana biriyim. Ben şahsen bu uygulamadan çok fazla yararlanacağım. Bisiklet kullanan herkes de kullanacaktır. Sağlıklı yaşam açısından da çok faydası var. Ben yaz boyunca bisiklet kullanıyorum. Bunun yanında yüzme de yapıyorum. Kışın bisiklet kullanmadığım için o değişimi çok net görebiliyorum. Yürümek ve bisiklet kullanmak spor aktivitelerinde çok önemli” dedi.
Maden Mühendisliği Fakültesi 4’ncü sınıf öğrencisi Yunus Emre ise, “Bu sistem üniversitede eğlence anlayışını değiştirecek. Bisiklet sürmeyi pek sevmem. Ama burada arkadaşların desteğiyle sürmeyi düşünüyorum. Kampus içerisinde uzun yolu kısaya çevirebilir. Kondisyonumuzu arttırabilir” diye konuştu.

Konular: Çanakkale,

Yorumlar