YEREL HABERLER

Dalgıç tipi motopomplara 39 bin metre su altı kablosu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, sondajlarda kullanılan dalgıç tipi motopomplara ait su altı kablolarından 39 bin metre yedekleyerek yaşanabilecek arızalara anında müdahale edebilmek için önemli bir adım attı.

Dalgıç tipi motopomplara 39 bin metre su altı kablosu
 MASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara ulaştırdığı hizmet kalitesini daha da yükseltmek amacıyla malzeme stokunu güçlendiriyor. Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, geçtiğimiz ay 158 dalgıç tipi motopompu bünyesine katarak elindeki pompa sayısını artırmıştı. MASKİ bu kez de bu tip pompalarda kullanılan ve suyun altında çalışabilen 39 bin metrelik kablo stoku gerçekleştirdi. Kablolar hem yeni açılan sondaj kuyularında, hem de arıza yaşanan dalgıç tipi motopomplarda kullanılacak.
"Çalışmalar Manisalıların sıkıntı yaşamaması için"
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, yaptıkları hamleler ile bir sonraki adımı planladıklarını söyledi. Aslay, “İdare olarak yaptığımız çalışmalar hemşehrilerimizin herhangi bir sıkıntı yaşamaması için. Ekiplerimizle yaptığımız istişareler sonrasında dalgıç tipi motopomp sayımızı artırmamızın ardından, bu pompalarda kullanılacak olan kabloların alımını da gerçekleştirdik. Elimizdeki malzemelerin sayısını artırarak, yaşanabilecek olumsuz durumların önüne anında geçebileceğiz” dedi.

Konular: manisa,

Yorumlar