YEREL HABERLER

Diyarbakırlı gençler, sokakta çalıştırılan çocukları giydirdi

Diyarbakır’da dilendirilen ve sokakta çalıştırılan çocuklardan etkilenen bir grup genç, kendi aralarında topladıkları parayla aldıkları kıyafetleri, çocuklara dağıttı. Çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. Gençler, herkesten imkanları çerçevesinde sokaktaki çocuklara yardımcı olmasını istedi.

Diyarbakırlı gençler, sokakta çalıştırılan çocukları giydirdi

Havaların soğuduğu Diyarbakır’da, dilendirilen ve sokakta çalıştırılan çocukların durumu içler acıtırken, çocukların bu durumundan etkilenen bir grup hayırsever genç, kendi aralarında para toplayarak, harekete geçti. Mağazalara giderek, mont, bot, kazak, pantolon, eldiven ve çorap alan gençler, çocukları kendi elleriyle giydirdi. Çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

Sokakta bulunan çocuklara el uzatılması gerektiğini belirten hayırsever gençlerden Yalçın Koç, “Diyarbakır’da kış ayına girdiğimiz bugünlerde yeğenlerimin ihtiyacı olan kış kıyafetlerini almak için mağazaya gittim. Yol üzerinde ayaklarında ayakkabı olmayan çocukları gördüğümde içim sızladı. Bu konuyu birkaç arkadaşımla görüştük ve kendi aramızda küçük çapta ‘Yardım sokakta yapılır’ sloganıyla bir kampanya başlattık. Bu kampanya kapsamında şimdilik sokakta bulunan 20 ihtiyaç sahibi kardeşimizi giydirdik. Bu bir nebzede olsa içimi rahatlattı. Yardımın sokakta yapılacağını öğrendik ve herkesin bu hassasiyeti yaşamasını temenni ediyorum” dedi.

Aldıkları kıyafetleri sokakta bulunan ihtiyaç sahibi çocuklara kendi elleriyle giydiren hayırsever gençlerden Erdem Çelik ise, “Arkadaşım bana bu olayı anlattığında eve gidip düşündüm çocuklarımın kıyafetleri olmasa ve sokakta olsa ne olur diye.

Çocuklarım hasta olur ve ben çok üzülürüm. ‘Benim çocuklarım üşüyorsa sokaktaki çocuklar da üşüyordur’ diye düşündüm ve arkadaşımla bu organizasyona imza attık. Tüm vatandaşlarımızın bu hassasiyeti gözetmesini diliyorum” diye konuştu.
 

Konular: diyarbakır,

Yorumlar