YEREL HABERLER

Doğu kara teslim Fethiye’de yaz devam ediyor

Türkiye’nin büyük bir bölümünde karakış kendini hissettirirken Fethiye’de plajlarda güneşlenen yerli ve yabancı vatandaşlar kasım ayı ortasında deniz keyfi yaptı.

Doğu kara teslim Fethiye’de yaz devam ediyor
 Türkiye’nin büyük bir bölümünde kar yağışı etkili olmaya başlarken, Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi Belcekız plajında kasım ortasında güneşlenen yerli ve yabancı uyruklu vatandaşlar ayrıca deniz keyfide yapıyor. Plajda güneşlenen vatandaşlar Kasım ayı ortasında denize girerek bu mevsimde bile yazdan kalma günün tadını çıkarıyorlar. Bazı vatandaşlarda yamaç paraşütü şirketlerine başvurup Babadağ’ın bin 200 metrelik pistinden Ölüdeniz’e uçuyorlar. Ölüdeniz’de kumlara oturup güneşin ve sahilin tadını çıkaran vatandaşlar bu mevsimde güneşin ve denizin harika olduğunu belirtiyorlar.
Deniz keyfi yapan Sevim Arıcak Tutar, havanın bu mevsimde bile oldukça sıcak olduğunu denizin ise daha da sıcak olduğunu kaydetti. Arıcak: “Geçtiğimiz hafta Ankara’ya gitmiştik. Çok soğuktu. Fethiye Ölüdeniz’e geldiğimizde yazdan kalma bir günle karşılaştık. Bu mevsimde denize giriyoruz. 16 Kasım tarihinde denize girmek harika” diye konuştu.
Yabancı uyruklu arkadaşları ile denize giren Özgür Özel ise, “Ölüdeniz’de güneş ve hava harika. Kasım ayı ortasında güneşlenip deniz keyfi yapıyoruz. Ülkemizin büyük bir bölümünde kış etkisini gösteriyor. Avrupa’nın pek çok ülkesi karlar altında” ifadelerini kullandı.

Konular: Muğla,

Yorumlar