YEREL HABERLER

Eğitim desteği 6 binden 15 bine çıkıyor

Son çıkan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediyelerin eğitim kurumları tekrar açılırken, Bornova Belediyesi yeni projeyle 6 bin 250’den 15 bine çıkarmayı hedefliyor.

Eğitim desteği 6 binden 15 bine çıkıyor
 Bornova Belediyesi, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediyenin eğitim kurumlarının tekrar açılmasıyla harekete geçti. BELGEM’in yanında Dost Bilim Evi kurulması için bir çalışma başlatılırken, projeyle 6 bin 250’den 15 bine çıkarmanın hedeflendiği ifade edildi.

Bornova’nın bir eğitim kenti olduğunu hatırlatan Başkan Olgun Atila, “Bu mücadelede Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerimizin bize verdiği desteğe çok teşekkür ediyoruz. Yurttaşlarımızın yoğun isteği ve CHP’li milletvekillerimizin verdiği önerge ile başarıya ulaştık. Haklı mücadelemiz sayesinde hep birlikte bir yanlışın düzeltilmesini sağladık. Belediyemiz imkanlarıyla eğitim verdiğimiz öğrenci sayısını son 2 buçuk yılda 3 bin 500’den 6 bin 250’ye çıkardık. Şimdiki hedef 15 bin çocuk ve gencimize eğitim desteği vermek. Şimdi, BELGEM ve Bilim Evimizle birlikte kaliteli eğitim hizmeti vererek iyi yurttaşlar yetiştireceğiz. Bu süreçte, emeği geçen bütün dostlarımıza ve yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Konular: izmir,

Yorumlar