YEREL HABERLER

Elazığ’dan Halep’e 3 tır yardım

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından başlatılan "Halep’e Yol Açın" kampanyası kapsamında Elazığ’dan 3 tır yardım yola çıktı.

Elazığ’dan Halep’e 3 tır yardım
İHH tarafından başlatılan "Halep’e Yol Açın" kampanyası kapsamında İHH Elazığ Şubesi öncülüğünde ve Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliğinin katkılarıyla toplanan 3 tır un yardımı, Halep’e doğru yola çıktı. Yine Elazığ Belediyesi, İHH ile Memur-Sen tarafından ’Çöp Olmasın Şifa Olsun’ kampanyası kapsamında toplanan bir kamyon ilacında yarın yola çıkacağı öğrenildi.

İHH genel merkezinin başlatmış olduğu “Halep’e Yol Açın” konvoyuna Elazığ olarak destek verdiklerini belirten İHH Elazığ Şube Başkanı Erdal Altunbaş, “Destek kapsamında Elazığlı hayırsever iş adamlarımızın, vatandaşlarımızın ve Memur-Sen’imizin destekleriyle 3 tırlık bir un hazırladık. Bu kampanya dahilinde Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı’na gönderilecek. İlaç kampanyamız vardı. O ilaç kampanyasını yarın sonlandırmış olacağız. 1 kamyon ilacımızı da yarın aynı şekilde uğurlayacağız. Halkımızın emanetlerini oraya ulaştıracağız. Önümüzdeki hafta itibariyle tüm il geneline yayılarak un kampanyasına devam edeceğiz. Memur-Sen, Belediye, STK’lar, vatandaşlar ve hatta spor camiasını da dahil ederek Elazığ’a yakışır bir şekilde kardeşlerimizin yanında olduğunu gösterecek bir kampanyayı önümüzdeki hafta başlatacağız” dedi.
İHH’nın önderliğinde toplanılan 3 tırı bugün göndereceklerini ifade eden Memur-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi, yarında da toplanan ilaçların yola çıkacağını söyledi.

Konular: elazığ,

Yorumlar