YEREL HABERLER

Enerya'da kış hazırlıkları başladı

Enerya Antalya Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

Enerya'da kış hazırlıkları başladı
 Enerya Antalya Gaz Dağıtım AŞ Bölge Müdürü Mürsel Parlak, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. Parlak, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Mürsel Parlak, 2016 yılı sonu itibariyle 56 mahallede bin 88 kilometre hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Antalya’da 65 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu.
“Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın”
Doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatan Mürsel Parlak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi.
"Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın"
Bölge Müdürü Mürsel Parlak, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı:
“Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”
Parlak, 187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 3 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Antalya’nın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

Konular: antalya,

Yorumlar