YEREL HABERLER

Engelsiz yaşama destek projeleri...

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’nin özel çocukları, kendileri için hazırlanan eğitim programı çerçevesinde aileleriyle birlikte turşu kurdu.Çocuklar, 2 hafta sonra, kurdukları turşuların tadına bakacak.

Engelsiz yaşama destek projeleri...
Muratpaşa Belediyesi’nin engelli çocuklar için oluşturduğu yaşam alanı Adalya Vakfı Engelsiz Kafe, özel çocuklar için özel eğitim alanı olmaya devam ediyor. Kişi ve guruplara özel hazırlanan eğitim programları çerçevesinde Engelsiz Kafe’nin özel çocukları aileleriyle birlikte kış mevsimine sayılı günler kala, eğitmen Özlem Öztür gözetiminde Engelsiz Kafe mutfak görevlileri ve Adalya Vakfı Müdürü Cem Kotan’la birlikte mevsimlik sebzelerle turşu kurdu.
Özel çocuklar, turşu için lahana parçaladı, havuçları yerleştirdi, salatalıkları kavanozların içine sıraladı. Çocuklar kavanozlar için süslemeler de yapıp üzerlerine isimlerini yazarken 2 hafta açılacak kavanozlarda kendi hazırladıkları turşuların tadına bakacaklar.
Eğitmen Öztür, bu çalışmayla, özel çocukların gündelik yaşam becerilerini, temizlik-hijyen duygularını, el-göz koordinasyonunun geliştirilmesi, sabır ve bekleme duygularının pekiştirilmesi ve anne-çocuk ilişkisinin güçlendirilmesini amaçladıklarını söyledi.

Konular: antalya,

Yorumlar