YEREL HABERLER

Eski Baraj’a yeni çehre

Adana Büyükşehir Belediyesi, peyzaj hizmetleriyle Eski Baraj’ı yeni çehreye büründürdü.

Eski Baraj’a yeni çehre
 Yılda 8 milyon çiçek, 100 bin fidanı toprakla buluşturan, kente 2 yılda 300 bin metrekare yeni yeşil alan kazandıran Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Nehri kıyısında vatandaşların gezip, dinlenebileceği, piknik yapıp, oksijen depolayabileceği park oluşturdu.

Peyzaj sanatları nehirle buluştu

Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda daha yeşil ve kent estetiğine uygun peyzaj düzenlemelerine ağırlık veren Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, Eski Baraj’ın Seyhan yakasında nehir kıyısındaki yaklaşık 3 dönüm alanda yoğunlaştı. Deneyimli peyzaj mimarlarının gözetiminde çalışma yapan Büyükşehir ekipleri, ahşap kameriyeler, oturma grupları, banklar, çocuk oyun alanı ve çeşme yaparak peyzaj düzenlemesini tamamladı. Mevcut ağaçları koruyup, yeni fidanlar diken ekipler, mevsime uygun çiçeklerle ve çim ekimiyle görkemli bir tablo ortaya çıkardı.

Kardeşlik ruhu burada da pekişiyor

Adana’nın bulvarları ve ana caddelerdeki kaldırımlara, kentin profesyonel futbol kulüpleri Adanaspor ve Adana Demirspor’un renklerine boyanan banklar yerleştiren Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, Eski Baraj yanındaki parka da aynı konsepti uyguladı. Dilberler Sekisi ve Yaşar Kemal Yürüyüş Parkuru’nda sabah sporu yapan vatandaşların mola verdiği ve nehir kıyısında piknik keyfi yaşamak isteyen ailelerin boş bırakmadığı parkta, turuncu-beyaz ve mavi-lacivert renkli oturma grupları monte edilerek, spordaki kardeşlik ruhu pekiştirildi.

Konular: adana,

Yorumlar