YEREL HABERLER

Foça’da çiçek hastalığına karşı 600 torba kireç dağıtıldı

İzmir’de, Foça ilçesinde yaygınlaşan ve bazı hayvanların itlaf edilmesine neden olan Çiçek Hastalığı nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi, ahırlarında kullanması için kireç dağıtımı ve ilaçlama yapmaya başladı.

Foça’da çiçek hastalığına karşı 600 torba kireç dağıtıldı
 Foça ilçesinde, bazı hayvanların itlaf edilmesine neden olan Çiçek Hastalığıyla mücadele devam ediyor. Harekete geçen ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleriyle ortak hareket eden İzmir Büyükşehir Belediyesi de, ahırlarda kullanılması için vatandaşlara 600 torba kireç dağıtımı yaptı. Bununla da sınırlı kalmayan belediye ekipleri, kentte çeşitli noktalarda ilaçlama da yapmaya başladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer şu ifadeler yer verdi:
"Bölgemizde büyükbaş hayvanlarda LSD halk arasında bilinen çiçek hastalığı meydana geldi. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyemiz de katkılarını sunmaya devam ediyor. Mart ayından bu yana uçkunla mücadele çalışmalarımızı Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlükleri ile koordineli bir şekilde hastalığın meydana geldiği mahallelerde sürdürüyoruz. Şimdi ise Foça’da ilaçlama ve kireç dağıtımımıza başladık. Mahalle muhtarlarımızdan gelen listeler doğrultusunda başta hastalığın görüldüğü mahalleler olmak üzere Foça Belediyesi ekipleri ve muhtarlarımız aracılığı ile dağıtımı gerçekleştiriyoruz."

Konular: izmir,

Yorumlar