YEREL HABERLER

Gençler çalıştayda bir araya geldi

Bartın Gençlik İçin Hareket Derneği, Türk Kızılayı Bartın Şubesi, Genç Gönüllüler Topluluğu, Sosyal Sorumluluk Kulübü, Bartın Toplum Gönüllüleri Vakfı, Genç-Ken Topluluğu ve Bartın Girişimciler Topluluğundan oluşan 35 genç bir araya gelerek ’Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Yerelleştirilmesi-Bartın Gençlik Çalıştayı’...

Gençler çalıştayda bir araya geldi
 Çalıştay ekiplerinin birbirini tanıması ile başlayan çalıştayda Gençlik İçin hareket Derneği Başkanı Ahmet Abalı tarafından Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Proje Döngü Yönetimi konulu sunum yapıldı. Çalıştayda daha sonra ekipler atölye çalışması için gruplara ayrılarak 17 hedef kapsamında projeler geliştirdi. Geliştirilen Projelerin Sunumunun ardından Çalıştay sona erdi.
"Katkı sağlayacağız"
Çalıştayın ardından değerlendirmede bulunan Gençlik İçin Hareket Derneği Başkanı Ahmet Abalı, "25 Eylül 2015 tarihinde Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi’nde Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Birleşmiş Milletler üyesi 193 ülke, 2030 yılına kadar yoksulluğu sona erdirmek, eşitsizlik ve adaletsizlikle mücadele etmek ve iklim değişikliğinin üstesinden gelmek için belirlenen 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini kabul etmiştir. Bu hedeflerin uygulanmasında bizde gençlik yapılanmaları olarak yerelimizde inisiyatif almaya hazırız" dedi.

Konular: Bartın,

Yorumlar