YEREL HABERLER

Giresun karla mücadele de birinci

Giresun, karla mücadelede tam not aldı.Doğu Karadeniz’i hafta içinde etkisi altına alan kar birçok ilde mahalle ve köy yollarının kapanmasına yol açtı. Giresun’da bulunan 550 köyün 3/2’lik bölümü kapanmıştı.

Giresun karla mücadele de birinci

Giresun, karla mücadelede tam not aldı.

Doğu Karadeniz’i hafta içinde etkisi altına alan kar birçok ilde mahalle ve köy yollarının kapanmasına yol açtı. Giresun’da bulunan 550 köyün 3/2’lik bölümü kapanmıştı. Kapanan köy yolları için Giresun İl Özel İdaresi 275 araç ve 300 çalışanıyla 24 saat içinde kapalı köy yollarının tamamının anında müdahale ile açıldığını açıkladı.

İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel yaptığı açıklamada, tüm çalışanları ve araçları ile anında müdahale ettiklerini söyledi. Gürel, “550 köyün ana arterlerinin bir an önce açılması için 275 araçla birlikte 300 çalışanımızla 24 saat hizmet anlayışıyla ekiplerimizle çalışıyoruz. Ancak 3 kez kar yağdı biz de bunlardan ikisinde tüm yolları açmıştık en son pazar günü 700 rakımlı yollar hariç tamamı açıktı. Fakat çalışmalar durmadı, öncelikli olan her konuda hızlı bir şekilde karla mücadele ettik ve vatandaşımızdan çoğu kez teşekkür aldık” dedi.

Konular: giresun,

Yorumlar