YEREL HABERLER

Güneypark’ta yeni yollar yapılıyor

Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamındaki konut alanlarını Turan Güneş Bulvarı’na ve Doğukent Caddesi’ne bağlamak amacıyla yol ve viyadük yapıyor.

Güneypark’ta  yeni yollar yapılıyor
Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmayla, Sinpaş Konutlarının bulunduğu Güneypark Kentsel Dönüşüm Alanı’ndaki yerleşim yerleri, hem Turan Güneş Bulvarı’na hem de Doğukent Caddesi’ne bağlanması planlanıyor. Yapım çalışmaları süren yol, 2 bin 100 metre uzunluğunda 2 gidiş- 2 geliş olacağı ve 34 metre uzunluğunda viyadük bulunacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yeni yerleşim yerlerine bağlantı için yeni cadde ve bulvarlar yaptıklarını belirterek, “Bölgedeki yapılaşmadan dolayı trafikte yoğunluk yaşanıyordu. Bunun için bir süre önce yeni yol düzenlemelerine başladık. Buradan Doğukent ve Turan Güneş’e bağlanan yeni yol ve viyadük, hem konut alanlarını hem de Turan Güneş Bulvarı’nı rahatlatacak. Çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Yetkililer, yol güzergahındaki toprakarme duvar imalatı, yağmursuyu hattı, betonarme duvar imalatları ile 4 açıklıklı viyadük inşaatının tamamlandığını, yol çalışmaları ve taş duvar imalatlarının devam ettiğini bildirdi.

Konular: ankara,

Yorumlar