YEREL HABERLER

Hakkari'de hava kirliliğinin önüne geçmek için Valilik harekete geçti

Hakkari'de vatandaşlar sadece terör olaylarından değil aynı zamanda hava kirliliğinden de soka çıkamıyor.

Hakkari'de hava kirliliğinin önüne geçmek için Valilik harekete geçti
Hakkari’de her geçen gün artan hava kirliliğinin önüne bir türlü geçilemiyor.
Çarşı merkezindeki bazı kurumlara ait binalarla evlerin bacalarından yükselen duman, hava kirliliğine neden oluyor. Uzmanlar hava kirliliğinin özellikle astım ve diyaliz hastalarını ciddi şekilde etkilediğini belirttiler. İldeki hava kirliliğinin kış ayları gelmeden öncede basın yoluyla gündeme getirilmesine rağmen ilgili kurumların halen bir önlem almaması dikkatlerden kaçmadı. Özellikle çarşı merkezinde herkesin gözü önünde bazı kurumlara ait binaların bacalarında çıkan duman ise göz göre göre teneffüs ettiklerini belirten vatandaşlar yetkililerin ise buna seyirci kaldığını söylediler.
Hakkari’deki bazı duyarlı vatandaşlar ise Hakkari Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkililerinin özelikle kurumlara baca filtresi takma zorunluluğu getirmesi halinde sorunun giderilebileceğini ifade ettiler. Bacalarda çıkan zehirli dumanlı önleyen baca filtrelerinin sadece Valilik, Belediye, Çallı binası ve bazı kurumların binasında gördüklerini de belirten vatandaşlar tüm kurumların bu şekilde önlem alınması gerektiğini belirttiler.
Hakkari Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkililerinin ise hava kirliliğini önlemek amacıyla ne denli bir önlem aldıkları hakkında ise bilgi alınamadı.

Konular: hakkari,

Yorumlar