YEREL HABERLER

Halep’teki katliama Tunceli'den tepki

AK Parti Tunceli İl Teşkilatı ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Şubesi, Halep’te yaşanan katliamı kınadı.

Halep’teki katliama Tunceli'den tepki
 AK Parti Tunceli İl Teşkilatı ve TÜGVA Şubesince, Halep’teki katliama ilişkin basın açıklaması yapıldı. Yunus Emre Camisi önünde düzenlenen etkinliğe, Vali Osman Kaymak, AK Parti İl Başkanı Fatih Tek, TÜGVA Şube Başkanı Mehmet Erbay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Grup adına açıklama yapan Erbay, “Yıllardır İslam coğrafyasında yaşanan zulüm son günlerde artmış, Halep’te zirveye çıkmıştır ve bir katliama dönüşmüştür. Halep’te şu an insanlık katledilmektedir. Yaşayanlara nefes alma hakkının verilmediği, her gün yüzlerce sivilin katledildiği Halep’te bir insanlık suçu işlenmektedir. Nasıl Gazze, Bağdat, Musul, Arakan, Kırım, Myanmar gibi zulüm altındaki şehirler bizimse Halep de o kadar bizimdir. Bizler vatan toprağını 780 bin metrekareden ibaret görmemeliyiz.

Tarih boyunca bizler bizden umudu olan yerleri gönüllerinde vatan kabul etmiş Ecdadın torunlarıyız. Bu yüzden bizden olan Halep’i görmezden gelmemeliyiz, orada yaşanan zulme sessiz kalmamalıyız. Başta Halep olmak üzere zulmün, gözyaşının olduğu tüm bölgelerin kaderi sözüm ona batılı dediğimiz ülkelerin iki dudağının arasına bırakılmamalıdır. Bizler ensar olma ruhuyla her zaman mazlumlara sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Ancak bu acıların paylaşılması gerektiği gerçeğini de her fırsatta dile getireceğiz” dedi.

Konular: tunceli,

Yorumlar