YEREL HABERLER

Han Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Han Belediyesi arasından imzalanan protokol gereği, ilçede bulunan sokak hayvanları sağlık muayenesinden geçirilerek kısırlaştırıldı.

Han Belediyesi sokak hayvanlarına sahip çıkıyor
 Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, ilçede bulunan sokak hayvanların kontrol altında tutulması ve kısırlaştırılması için çalışma başlattı. Başlatılan çalışmalar sonrasında yardım almak isteyen Şanlı, Büyükşehir Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesiyle protokol imzaladı. İmzalanan protokol çerçevesinde iki belediye yetkileri ekipleri ile birlikte ilçeye geldi. Burada sokak köpekleri yakalanarak sağlık kontrolünden geçirildi. Ardından kısırlaştırılan köpeklere küpeleri takılarak ilçeye yeniden salındı.
Belediye olarak sokak hayvanlarına her zaman yardım edeceklerini belirten Şanlı, “İlçemizde bulunan sokak hayvanlarımız korumamız altında. Onların rahat etmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Öncelikle sokak köpeklerimizin sağlıklarına baktık. Kısırlaştırdıktan sonra ilçeye saldık. Bundan sonrada hayvanlara yönelik çalışmalarımız sürecek” dedi.

Konular: eskişehir,

Yorumlar