YEREL HABERLER

HAP Uygulayıcı eğitimleri başladı

Adıyaman Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması (HAP) ile ilgili uygulayıcılar eğitime alındı.

HAP Uygulayıcı eğitimleri başladı
Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimlere hastanelerin afet ve acil durum birimlerindeki görevliler katıldı. Şanlıurfa, Gaziantep ve Kahramanmaraş’tan afet sağlık hizmetleri biriminden uzman kişilerin eğitimci olarak katıldığı HAP uygulayıcı eğitiminde hastanelerin afet durumundaki temel sağlık hizmetlerinin planı oluşturulacak.

Eğitimlerle ilgili bilgi veren Adıyaman UMKE Sorumlusu Filiz Aslan, eğitimlerin 3 gün boyunca devam edeceğini ve 30 kişinin bu eğitimleri alacağını kaydetti.

Filiz Aslan, “Hastanelerimizden katılımcılara hastane afet ve acil durum planı ile ilgili eğitim veriliyor. Afet durumunda sağlık hizmetlerinin temelini oluşturacak olan plan üzerinde konuşulacak. Bu planların en iyi şekilde hazırlanması sağlanacak. Hastane afet planı hazırlama komite üyelerinin katıldığı eğitimler Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’tan gelen uzman kişiler tarafından verilecek” dedi.
 

Konular: Adıyaman,

Yorumlar