YEREL HABERLER

Her türlü acil duruma hazırlar

Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, her türlü zorlu şartlarda görev yapmaya hazır halde çalışmalarını ve eğitimlerini bu yönde sürdürüyor.

Her türlü acil duruma hazırlar
 Kurulduğu günden itibaren bölgenin adeta nefesi olan DAK Ekibi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ekip üyeleri, meydana gelebilecek her türlü acil durumlara hazırlıklı olabilmek adına, adeta nefes almadan çalışıyorlar.
Tamamen gönüllülerden oluşan ekip, deprem, yangın, sel, su altı ve üstü, dağ arama kurtarma konularında eğitimlerine de ara vermeden devam ediyorlar. İlk yardım konusunda tamamı sertifikalı olan ekip, bu hafta da Karakayalar Bölgesinde Dağ Arama Kurtarma eğitimleri yaptı. Odunpazarı Belediyesinin araç desteği ile bölgeye giden ekip üyeleri, arazide harita ve pusula kullanarak yön bulma, kayalık alanda ip teknikleriyle iniş ve dik alanda yaralı tahliye eğitimleri gerçekleştirdi Gerçekleşen eğitimle kayalık arazide düşme, kaybolma ve yaralanma gibi durumlarda da ihtiyaç duyan vatandaşların yardımına koşacaklarını belirten DAK ekibi, tamamen gönüllü hareket ettiklerini , yapılan yardım faaliyetlerinin karşılıksız yapıldığını söyleyip iş adamları ve kurumlardan destek beklediklerini belirttiler.

Konular: eskişehir,

Yorumlar