YEREL HABERLER

‘Işığın izi’ sergisine ilgi büyük

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Halil Karabacak İleri Fotoğraf Çekim Teknikleri Atölyesi’nin ’Işığın İzi-2’ isimli sergisi yoğun katılımla açıldı.

‘Işığın izi’ sergisine ilgi büyük
 Edirne Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleştirilen serginin açılışında konuşan EFOD Başkanı Serdar İyiiz, “Sergilerimiz ciddi bir çalışma ve emekle sizlerin karşına çıkıyor. Benim hedefim İstanbul’da sanat galerinin önünden geçerken muhakkak uğruyoruz. Hangi sanatçının eseri var, şeklinde bizi oraya çeken o kurumların o sergilerin oraya getirilerek ciddi işler yapıldığıdır. Biz biliyoruz ki oraya açılan serginin ciddi bir araştırmalar sonunda çıktığıdır ve buralarda sergilerini açıyorlar. Dernek olarak bu gibi sanat galerisini kendimize hedef seçtik. Biz hiçbir zaman doldur boşalt sergiler açmıyoruz, hatır gönül ilişkileriyle çalışmalar yapmıyoruz. Ciddi çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
“Fotoğraflarımızla gelecek nesillere belge bırakıyoruz”
Atölye sorumlusu Halil Karabacak ise, “Atölyeye katılan arkadaşlara makinelerini nasıl kullanmaları gerektiğini ve neyi nasıl çekmeleri gerektiği sağlandı. Fotoğraflarımızla gelecek nesillere belge bırakıyoruz. Atölyedeki arkadaşlarımız yolun başında olmalarına rağmen bu kapsamda aldıkları eğitimle yol kat ettiler” diye konuştu.

Konular: edirne,

Yorumlar