YEREL HABERLER

İzmir turizmi için tanıtım seferberliği

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) işbirliği ile düzenlenen turizm değerlendirme toplantısında konuşan İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, "Her türlü olumsuzluğa karşın yine de yılmadan tanıtıma devam etmek gerekiyor.

İzmir turizmi için tanıtım seferberliği

 Hızlı ve etkin bir tanıtım seferberliğine başlayacağız. Tüm olumsuzluklara karşın eli kolu bağlı oturamayız" dedi.

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İZKA işbirliği ile turizm değerlendirme toplantısı düzenlendi. Turizmden sorumlu İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı başkanlığında düzenlenen toplantıya; İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İZKA, İzmir Tanıtma Vakfı, İzmir Ticaret Odası, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ve İzmir Rehberler Odası’ndan yetkililer ile sektör temsilcileri katıldı. Sektörün her türlü zorluğu aşacak güce sahip olduğunu söyleyen Taşbaşı, “Turizm sektörü 2016 yılında ciddi sorunlarla baş etmek zorunda kaldı. Ancak her türlü olumsuzluğa karşın yine de yılmadan tanıtıma devam etmek gerekiyor. Hızlı ve etkin bir tanıtım seferberliğine başlayacağız. Tüm olumsuzluklara karşın eli kolu bağlı oturamayız. Tanıtım yapmak, etkinlikler düzenlemek bizim için son derece önemli. Şimdi el ele vererek, gelen öneri ve görüşleri birleştirerek acilen bir yol haritası çizme zamanı” diye konuştu.

"Komiteler oluşturalım"

Erken rezervasyon ilanlarında İzmir’in bulunmadığına dikkat çeken İzmir Vali Yardımcısı Taşbaşı, şunları söyledi: “Turizm açısından sıkıntı var ama İzmir bu sorunları aşabilecek kapasitede bir kent. Güzel çalışan kurumlar, sivil toplum kuruluşları var. En kısa sürede komiteler oluşturalım. İç ve dış turizmle ilgili çalışmalar yapalım. Yabancı gazetecilere tanıtım çalışmalarını yapalım. Düzenlenen festivalleri çıkartıp ona göre tanıtım çalışmalarına hız verelim. İzmir Kalkınma Ajansı’nın yerli ve yabancı turistlere yönelik hazırlamış olduğu visitizmir.org sitesi var. Çok geniş bir içerikle hazırlanmış olan site. Turistlere zengin içeriğiyle İzmir’e gelmeden önce ve geldikten sonra yardımcı oluyor. Bu sitenin tüm sektörde duyurulması gerekiyor."

Konular: izmir,

Yorumlar