YEREL HABERLER

Jandarma ekipleri asayiş uygulaması yaptı

Malatya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince son bir hafta içerisinde yapılan çalışmalar kamuoyu ile paylaşıldı.

Jandarma ekipleri asayiş uygulaması yaptı
 Malatya İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen adli ve önleyici faaliyetler kapsamında FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yapılan çalışmada Arguvan ilçesinde 755 adet örgütsel kitap ele geçirildi.
Asayiş uygulamalarında ise 2 adet ruhsatlı, 2 adet ise ruhsatsız av tüfeği ele geçirilirken kaçakçılık olaylarında 21 bin 100 paket gümrük kaçağı sigaranın ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında yaşanan iş yerinden hırsızlık olayı ile ilgili olarak da 3 şüpheli şahsın yakalandığı ve adliyeye sevk edilen şüphelilerden 1’inin tutuklandığı belirtildi.
Son bir haftalık asayiş uygulamalarında toplam 12 bin 833 kişinin sorgulamasının yapıldığı ve bu kapsamda 33 aranan şahsın da yakalandığı ifade edildi. Jandarma trafik timleri tarafından yapılan uygulamalarda ise bin 934 aracın kontrol edildiği ve trafik kurallarına uymayan 102 araç sürücüsüne ceza kesildiği belirtildi.
Uygulamalarda 38 araç trafikten men edilirken 172 okul servisi ve 9 işçi servisinin de kontrolden geçirildiği dile getirildi.

Konular: malatya,

Yorumlar