YEREL HABERLER

Kar, Muş’ta hayatı durdurdu

Muş’ta etkili olan kar yağışıyla birlikte tipi nedeniyle Muş-Bingöl, Muş-Erzurum ve Muş-Bitlis karayolları ulaşıma kapandı.

Kar, Muş’ta hayatı durdurdu

 Muş’ta kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar ve tipi nedeniyle ulaşımda yaşanan sorunlara rağmen yola çıkan ve mahsur kalan vatandaşların yardımına karayolları ekipleri ulaştı. Karayolları 113. Şube Şefliği ekipleri, yolda mahsur kalan vatandaşları kurtarmak ve yolların ulaşıma açılabilmesini sağlamak amacıyla 24 saat aralıksız yol açma çalışmaları sürdürüyor. Kar yağışıyla birlikte başlayan tipi nedeniyle Muş-Bingöl ile Muş-Erzurum ve Muş-Bitlis karayolu da ulaşıma kapandı.

Muş 113. Şube Şefliğinde ekiplerin idaresini yapan Abdurrezzak Uslu, tipinin çok şiddetli olduğunu ve şehirlerarası ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşandığını kaydetti. Vatandaşlara bu şartlarda yola çıkmamaları tavsiyesinde bulunan Uslu, “Şu anda bizim 19 aracımız çalışıyor. Bıçaklı kamyonlar, kar küreme ve püskürtmeyle beraber tüm ekiplerimiz çalışıyor. Yollarda sorun var. Tipi ve fırtınadan dolayı çalışmalarımız devam ediyor. Benim vatandaşlardan bir ricam var; bilgi almadan yola çıkmasınlar. Şu anda Bingöl, Erzurum yolu kapalı. Bitlis tarafı kapalı. Bingöl yoluna takviye çıktık. Onlarda mahsur kaldılar, onları da kurtarmaya çalışıyoruz. Bir de kalan vatandaşları kurtarmaya çalışıyoruz. Sayısız ihbar var. Bütün ihbarları değerlendirerek elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konular: muş,

Yorumlar