YEREL HABERLER

Kazdağları’nda yağan kar sürücülere zor anlar yaşattı

Balıkesir’in Edremit ilçesi ile Çanakkale’nin Yenice ilçesini birbirine bağlayan kara yolunda etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Kazdağları’nda yağan kar sürücülere zor anlar yaşattı
 Yola hazırlıksız çıkan birçok sürücü zor anlar yaşarken Edremit Belediyesi ve Yenice Karayolları ekipleri yolu trafiğe açık tutmak için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çok sayıda aracın kar yağışı nedeniyle yollarda kaldığı gözlendi.
Saat 18.00 itibariyle Kazdağlarında etkili olmaya başlayan kar yağışı ve poyraz fırtınası Edremit Yenice Karayolunda trafiği olumsuz etkiledi. Kısa sürede kar yağışı ve don nedeniyle yolda hazırlıksız olan sürücüler zor anlar yaşadı. Bir çok sürücü Edremit’e geri dönmeyi tercih ederken yola devam etmek isteyenler ise sıkıntılı saatler yaşadı. Edremit Belediyesine ait bir grayder, bir kepçe ve tuzlama ekibi yolun açılması için yoğun bir mesai harcıyorlar. Halen bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle yol kenarlarında terk edilmiş ve kaymış otomobiller olduğu gözleniyor. Kar yağışının sabah saatlerine kadar bölgede etkili olması bekleniyor.

Konular: balıkesir,

Yorumlar