YEREL HABERLER

Kilis'te Evde Bakım hizmetleri başladı

Kilis belediyesi personeli tarafından tarihi Kilis evleri Meslek Edindirme Merkezi haline getirilirken, ilçedeki yaşlılar da ziyaret ediliyor.Kilis Belediyesi, bu merkezlerde kadınlara hem ev ekonomisine destek sağlamalarını hem de eğitim alarak...

Kilis'te Evde Bakım hizmetleri başladı
Kilis belediyesi personeli tarafından tarihi Kilis evleri Meslek Edindirme Merkezi haline getirilirken, ilçedeki yaşlılar da ziyaret ediliyor.
Kilis Belediyesi, bu merkezlerde kadınlara hem ev ekonomisine destek sağlamalarını hem de eğitim alarak çeşitli aktiviteler kazanacakları bir merkeze dönüştürüyor. Bu konaklardan biri olan Abidinağa Konağı’ndaki görevli personelin alan taramaları yapılırken, yıllara meydan okumuş yaşlılar da ziyaret ediliyor. Ziyaretlerde ihtiyaçlar yerinde tespit edilirken, yaşlıların ev ve kişisel temizliklerini yapılarak tüm ihtiyaçları gideriliyor. Kilis Belediyesi konaklarında görevli olan personeli adeta birer evlat gibi karşılarında gören yaşayan çınarlar ise bakımın yanı sıra kapılarının çalınması ve sohbet edecek misafirlerinin olmasına sevindiklerini kaydetti. Yaşlıların ziyareti ile ilgili bilgi veren Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, “Biz bu ziyaretleri ihtiyaçlarını gidermek, ev ve kişisel bakımlarını karşılamak için gerçekleştirdik ama görüyoruz ki ellerine kendi elleri ile hazırladıkları çeşitli ikramlarla giden personelimiz büyük bir özlemle kucaklanıyor. Yaşlılık herkese, her yaştan insana göre farklı anlamlar taşır. Toplumumuzun en önemli kişileri yaşlılardır. Onlar geçmişe ışık tutar, tecrübeleriyle bizleri aydınlatır. Geçmişi anlatan ve bizlere aktaran yine yaşlılardır. Her yaşlıya saygı duyulmalı ve hayatla ilişkilerinin kopmaması için yardımcı olunmalıdır. Bu yaşlılara bizim borcumuzdur” dedi.

Konular: kilis,

Yorumlar