YEREL HABERLER

Konyaaltı Belediyesi doğayla buluşacak

Konyaaltı Belediyesi, Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOKS) işbirliğiyle doğa tutkunlarını Antalya’nın eşsiz güzellikleri ile buluşturuyor.

Konyaaltı Belediyesi doğayla buluşacak
 Konyaaltı Belediyesi, TODOKS işbirliğiyle gerçekleştirilen doğa yürüyüşleri devam ediyor. TODOKS Rehberleri Gülşen Gedikoğlu ve Kemal Erece öncülüğünde gerçekleşen yürüyüşe 65 doğasever katıldı. Konyaaltı Belediyesi’ne ait otobüslerle başlangıç noktasına ulaştırılan doğaseverler kısa bir bilgilendirmenin ardından ısınma hareketleriyle yürüyüşe hazırlandı. Hisarçandır yolundan başlayan yürüyüş Yukarı Gökdere mevkiinde son buldu. Eşsiz doğa güzellikleri arasında gerçekleşen doğa yürüyüşü 9 kilometrelik bir parkurda gerçekleştirildi.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, düzenli hale getirdikleri doğa yürüyüşlerinin vatandaşlardan yoğun bir ilgi gördüğünü söyledi. Başkan Böcek, “TODOKS’un uzman rehberleri tarafından belirlenen parkur doğrultusunda farklı noktalarda yürüyüşler gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızı doğa ile buluşturuyoruz. Bu haftaki yürüyüşümüz aynı zamanda ‘Diyabet Haftası’na denk geldi. Bu tür etkinliklerle vatandaşlarımızı sağlıklı yaşam hakkında bilinçlendirmek; onlara yürüyüş alışkanlığı kazandırmak istiyoruz” dedi.

Konular: antalya,

Yorumlar