YEREL HABERLER

KTO Karatay Üniversitesi Robot Topluluğu'nun başarısı

Erasmus Plus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Kapsamında Polonya’ya Eğitime Giden Konya Ticaret Odası (kto) Karatay Üniversitesi Robot Topluluğu (karot) Öğrencileri, Katılmış Oldukları Uluslararası Yarışmalarda Gösterdikleri Başarılarla Adından Söz Ettiriyor.

KTO Karatay Üniversitesi Robot Topluluğu'nun başarısı
Erasmus Plus programıyla Polonya’da eğitimlerine devam eden KTO Karatay Üniversitesi öğrencilerinden Nazır Can Aladağ, Serapnur Tüzün, Burak Yılmaz ve Mustafa Kaya, 28-30 Ekim tarihlerinde Lodz şehrinde gerçekleşen Sumochallenge’da birincilik ve üçüncülük elde ederek Avrupa’da büyük bir başarı elde etmiş oldu. KTO Karataylı öğrenciler ayrıca 29-30 Ekim tarihlerinde Romanya’da bu sene dokuzuncusu düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük robot yarışmalarından biri olan Robochallenge Robot Yarışması’ndan da derece ile dönerek KTO Karatay Üniversitesi için büyük bir gurur kaynağı oldu.

Bireysel kategorilerde elde ettikleri dereceler için gururlu olduklarını belirten öğrenciler, “Ülkemize ve üniversitemize Avrupa’nın en büyük yarışmasından başarı ile dönmek bizim için gerçekten mutluluk verici. Yarışma öncesinde desteklerini esirgemeyen ve çalışmalarımıza maddi manevi katkısı olan KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti’ne teşekkür ediyoruz. Elde ettiğimiz başarıların vermiş olduğu özgüven ile yeni yarışmaların hazırlığı içerisindeyiz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen danışmanımız Yrd. Doç. Dr. Necati Vardar’a da ayrıca teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konular: KTO, karatay üniversitesi, konya, robot topluluğu,

Yorumlar