YEREL HABERLER

Liseli sporculardan anlamlı pankart

İstanbul Beşiktaş’ta Çevik Kuvvet otobüsüne yönelik saldırı sonrası ülke genelinde teröre tepkiler sürüyor.

Liseli sporculardan anlamlı pankart
 Hatay İskenderun 5 Temmuz yan sahasında oynanan Hatay Liselerarası gençlik futbol şampiyonası maçında “Polisimin Yanındayım” ve ‘terörü lanetliyorum’ hareketine bir destek de İskenderun Özel Yıldız Temel Lisesi öğrencilerinden geldi.
İskenderun Şehit Yener Anadolu Lisesi takımıyla karşı karşı gelen İskenderun Çukurova Yıldız Temel Lisesi takımı ellerinde Türk Bayrağı ve ‘Terörü Lanetliyoruz’ pankartı ile sahaya çıktı. Seremonide de iki lise takımının futbolcuları ve hakemler hep birlikte, İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan terör olayını lanetledi.

Yaşanan terör olayından dolayı ülke olarak yasta olduklarını ifade eden İskenderun Çukurova Yıldız Temel Lisesi Yöneticisi Handan Vural, “Öğrencilerimiz ile birlikte bizler de terörü lanetlemek ve polisimizin, güvenlik güçlerimizin yanlarında olduğumuzu buradan söylemek istiyorum. 44 şehidimiz, yüzlerce yaralı vatandaşlarımız oldu. Gözü dönmüş hainlere güvenlik güçlerimizin gereken cevabı vereceğinden şüphemiz yok. Bunların sonu gelecek. Bizler millet olarak, bir olarak, diri olarak yaralarımızı saracağız. Güzel Türkiye’miz çok güçlü. Bunlara pabuç bırakmayacaktır. Ben buradan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemize, milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Terörü lanetliyoruz” dedi.

Konular: hatay,

Yorumlar