YEREL HABERLER

Mersin'de keçi ve koyun operasyonu

Mersin’de otlatıldıkları sırada 7 metrelik kuyuya düşen 2 küçükbaş hayvan, itfaiyenin zorlu çalışması sonucunda bulundukları yerden kurtarıldı.

Mersin'de keçi ve koyun operasyonu
 İtfaiye ekipleri ayrıca kuyuda yaşam mücadelesi veren bir kaplumbağayı da çıkartarak doğaya bıraktı.
Edinilen bilgiye göre olay, Mersin’in merkez Toroslar ilçesine bağlı Karaisalı Mahallesi’nde meydana geldi. Bu bölgede hayvancılık yapan İsmail Sarı isimli vatandaşın bir koyun ve bir keçisi otlatıldıkları sırada 7 metrelik kuyuya düştü. O sırada fark etmeyen Sarı, daha sonra 2 hayvanının olmadığını fark etti. Bunun üzerine bölgede hayvanlarını aramaya başlayan Sarı, ilk gün bütün aramalarına rağmen sonuç alamadı. Ertesi gün yine aynı bölgede arama yapan Sarı, bölgede bulunan 7 metrelik kuyudan keçi ve koyun sesleri geldiğini fark etti. Bunun üzerine Sarı, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekiplerinden yardım istedi.
Bölgeye gelen itfaiye ekipleri kuyu içerisine vinç ve halat yardımı ile indi. Burada hayvanlar tek tek bağlanarak yukarı çıkartılıp, sahibine teslim edildi. Ayrıca ekipler kuyuda yaşam mücadelesi veren bir kaplumbağayı da çıkartarak doğaya bıraktı.
Hayvan sahibi Sarı, kuyu üzerinin normalde kapalı olduğunu, kapatılan malzemelerin çalınmasından dolayı açık hale geldiğini söyledi.

Konular: mersin,

Yorumlar