YEREL HABERLER

Mültecilere destek

Kırıkkale Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Kırıkkale AFAD Müdürlüğü arasında yapılan çalışma sonrasında yurtta bulunan ve atıl durumda hurdaya ayrılacak olan Baza ve Yataklar Gaziantep’e gönderildi.

Mültecilere destek
Genel Müdürlükler arasında yapılan protokol kapsamında yaklaşık 7 tır dolusu malzeme yola çıktı. Yahşihan ilçesi Yenişehir mahallesinde bir araya gelen her iki kurumun yetkilileri taşıma işlemlerini bizzat takip ettiler. Sabah saatlerinde ekipler malzemeleri Tır’lara yüklemeye başladılar. Tır’lara yüklenen malzemeler protokol çerçevesinde AFAD yetkililerine teslim edildi.

Teslim töreninde kısa bir konuşma yapan Kredi Yurtlar Kurumu Kırıkkale Müdürü Haluk Karahan, Geçtiğimiz aylarda da 5 tır ranza ve yatak gönderdiklerini, yine 7 tırlık malzemeyi AFAD yetkililerine teslim ettiklerini söyledi.

Her iki kurumun Genel Müdürlükleri tarafından yapılan protokolle kurumumuzda atıl vaziyette bulunan baza ve yatakları AFAD’a teslim ettiklerini kaydeden Haluk Karahan, AFAD yetkilileri bizden aldıkları bu malzemeleri tırlar ile Gaziantep iline ulaştıracaklar” dedi.

AFAD Kırıkkale İl Müdürü Mahmut Coşkun’da, bu yıl ikinci sevkiyatı gerçekleştirdiklerine işaret ederek “Bölgemizde bulunan Bu tür eşyaları yapılan protokolle ihtiyaç olan illere sevkiyatlarını yapıyoruz. AFAD olarak bize verilen emanetleri zamanında yerine ulaştırıyoruz” ifadesini kullandı.

Konular: kırkkale,

Yorumlar