YEREL HABERLER

MUSKİ’nin ‘Tarih Doku’ hassaslığı

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Ula’nın Gökova Mahallesi Gökova Caddesi’nde ömrünü tamamlamış içme suyu hattında yenileme çalışmaları devam ediyor.

MUSKİ’nin ‘Tarih Doku’ hassaslığı
Hat yenileme çalışmaları, bölgenin 3. derece arkeolojik Sit alanında yer alması nedeniyle çalışmalar büyük titizlik içerisinde yürütülürken, Müze Müdürlüğü’nde görevli arkeologlar da MUSKİ ekiplerine destek veriyor.

ÜLGEN: “ÇALIŞMALARIMIZI TİTİZ BİR ŞEKİLDE YAPILIYOR”

Çalışmalar hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, hat yenileme çalışmalarını herhangi bir tarihi dokuya zarar vermeden titizlikle sürdüklerini vurguladı. Ülgen, “Çalışma yaptığımız bölge 3. derece arkeolojik Sit olarak belirlenmiş. Bu nedenle hat yenileme çalışmalarımıza Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü’nden izin alarak başladık. Çalışmalarımız esnasında Müze Müdürlüğünden görevli arkeolog arkadaşlarımız da ekiplerimize destek veriyor. Hat yenileme çalışmaları esnasında ekiplerimiz tarihi dokuya zarar vermemek adına gerekli özeni gösteriyor. Kısa sürede hat yenileme çalışmalarımız tamamlanacak ve tarihi dokuya zarar vermeden bölgenin içme suyu hattını yenileyeceğiz. Ayrıca ekiplerimiz içme suyu çalışmalarını tamamladıktan sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından da üst yapı çalışmaları başlayacak” dedi.

Konular: Muğla,

Yorumlar