YEREL HABERLER

Nusaybinli wushu sporcusundan büyük başarı

Mardin’in Nusaybin ilçesi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Piling Spor Kulübü sporcusu İlhan Aydın gençlere örnek bir başarı elde etti.

Nusaybinli wushu sporcusundan büyük başarı
 Samsun’da düzenlenen Azerbaycan, Irak, İran, Suriye ve Türkiye’den oluşan ülkelerin yarıştığı Uluslararası Milli İrade Wushu turnuvasına 75 kilogramda İlhan Aydın, yarıştığı kilosunda 3. olarak milli sporcu oldu. Başarısından dolayı sporcu ve antrenörünü tebrik eden Nusaybin Halk Eğitim Müdürü Mehmet Şafak Kavak, Halk Eğitim bünyesinde eğitimden kültüre, meslek kazanmadan hobi kurslarına kadar birçok kurs açtıklarını ifade etti. Özellikle gençlerin faydalanacağı kurslara önem verdiklerini kaydeden Kavak, “Yarışmada derece elde ederek milli sporcu olma unvanını kazanan İlhan Aydın ve onu hazırlayan antrenörümüz Mahmut Turgut’u tebrik ediyorum. Umarım bu başarı diğer çocuklarımıza da örnek olur” dedi.
2014 yılında Batman’ın Hasankeyf ilçesinde düzenlenen 2. Uluslararası Wushu yarışmasına katılan Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Piling Spor Kulübü sporcusu Nuri Turğut da 65 kilogramda ikinci olarak milli sporcu olmuştu.

Konular: mardin,

Yorumlar