YEREL HABERLER

Ödemiş Belediye Bandosundan öğrencilere konser

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, belediyesi bünyesinde hizmet veren bando takımı, cuma günü yapılan bayrak törenlerinde kentteki okullarda okuyan öğrencilerle beraber oluyor.

Ödemiş Belediye Bandosundan öğrencilere konser
İzmir’in Ödemiş ilçesinde, belediyesi bünyesinde hizmet veren bando takımı, Cuma günü yapılan bayrak törenlerinde kentteki okullarda okuyan öğrencilerle beraber oluyor.
Ödemiş’te ilçesinde belediyenin bando takımı, başlattığı yeni uygulamayla Cuma günleri okullardaki bayrak törenlerine katılmaya başladı. Her hafta farklı bir okula konuk olan bando takımı, günün sevilen şarkılarını seslendirerek öğrencilere neşeli dakikalar yaşatıyor. Şarkılara da eşlik eden öğrenciler, daha sonra da bando takımı tarafından çalışan İstiklal Marşını söyleyerek evlerinin yolunu tutarak hafta sonu tatiline giriyor.
Bando Şefi Ergun Baki, uygulamanın öğrenciler tarafından ilgi ile karşılandığını belirterek, İstiklal Marşı öncesinde sevilen melodileri seslendirdiklerini söyledi. Baki, konser öncesinde de bandoda ki aletleri öğrencilere tanıttıklarını söyledi. Neşeli tavırlarıyla dikkat çeken miniklerse, bandonun bir sonraki programını sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Konular: izmir,

Yorumlar