YEREL HABERLER

Öğrencilerden Mevlid Kandili programı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından mevlit programı düzenledi.

Öğrencilerden Mevlid Kandili programı
 Kahta Gençlik Merkezinin ev sahipliği yaptığı ve Kahta Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ortaklaşa düzenledikleri mevlit programı Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Açılış konuşmasını yapan Kahta Gençlik Merkezi Müdürü Nebi Bulut, böyle bir etkinliğe ortak olmanın ve ev sahipliği yapmanın anlatılmayacak kadar mutluluk verdiğini, iki cihan güneşi Peygamber Efendimiz için düzenlenen bu programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Doğan, böyle bir gençliğe sahip oldukları için iftihar duyduklarını dile getirerek yaptığı konuşmada ’’Her sene kutlamasını yaptığımız Peygamber Efendimizin doğum gününü yine bu sene icra ediyoruz. Bu tür programları yapmaya devam edeceğiz, çünkü bizim Hz. Muhammed’e (S.A.V.) sürekli ihtiyacımız var. Peygamber efendimiz bin 400 yıl önce dünyaya teşrif ettiği zaman o günkü alem perişandı, karanlıktı, kan gövdeyi götürüyordu. İşte peygamberimiz bu karanlığı aydınlatmak için geldi, kötü adetleri kaldırmaya geldi, putları devirmeye geldi, nefisleri yıkmaya geldi. Gençler sizin göreviniz büyük, çünkü sizler bu ahlak ile yetişecek ve yetiştireceksiniz. Siz gençler insanlığı kurtarma temsilcilerisiniz. O gün peygamber efendimiz tarafından yetiştirilenler nasıl düşmanı perişan ettiyse sizin de misyon ve vizyonunuz onun takipçisi olarak görev üstlenmek ve hakkı üstün tutmaktır. Ülkemizin içine nifak tohumları ekmeye çalışanlara engel olacaksınız, insanlara doğru yolu göstereceksiniz ki bu çok büyük bir görevdir. Peygamber efendimiz insanlara güzel ahlak öğretmen için geldi, bizlerde onun yolunda giderek, sünnetini uygulayarak takipçisi olacağız. Eğer bu gün huzurlar kaçtıysa, mutluluklar gittiyse sünnetten uzaklaştıkları içindir. İşte siz gençler bu kutlu yolun temsilcileridir ve size inancımız sonsuzdur” şeklinde konuştu.
Mevlid programı daha sonra öğrenciler tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Konular: Adıyaman,

Yorumlar