YEREL HABERLER

Otobüslerde ücretsiz internet hizmeti

Konforlu ve kaliteli ulaşım hizmeti sunmak amacıyla araç filosunu genişleten Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarla bağlanması için 25 otobüste ücretsiz internet (WiFi) hizmeti vermeye başladı.

Otobüslerde ücretsiz internet hizmeti

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara daha kaliteli ve konforlu ulaşım hizmeti vermek için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Araç filosunu genişletmeyi sürdüren Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım otobüslerine binen vatandaşların cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlarıyla internetten faydalanması için çalışma başlattı.

25 otobüste internet hizmeti veriliyor

Türk Telekom ile altyapı çalışmalarını ocak ayında tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat’tan itibaren Dicle Üniversitesi hattında çalışan 25 otobüste vatandaşlara Kablosuz Bağlantı Alanı (WiFi) aracılığı ile ücretsiz internet hizmeti vermeye başladı. 25 araçta test amacıyla WiFi uygulamasını başlatan Büyükşehir Belediyesi, sistemin kent genelinde hizmet veren tüm toplu taşıma araçlarında kullanılması için çalışmalarını sürdürüyor.

10 araca mobil şarj ünitesi kuruldu

Büyükşehir Belediyesi, WiFi uygulamasının yanı sıra 10 toplu taşıma aracında ise mobil şarj ünitesi kurdu. Mobil şarj üniteleri ile vatandaşlar elektronik cihazlarını yolculuk süresince ücretsiz bir şekilde şarj edebilecek.

Konular: diyarbakır,

Yorumlar